Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
169 postów 8865 komentarzy

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Głos wyjącego na puszczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli analiza (chyba przedmjadanowa?) stosunków ukraińskich, z dużą dozą trafności napisana

 „Prorok jakiś, czy co? Abo insza Kassandra” chciałoby się rzec po przeczytaniu artykułu Andrzeja Zapałowskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego (Ante portas – Studia nad bezpieczeństwem, 2013, nr 2, link – na końcu nin. posta).

Ów artykuł („Zagrożenie destabilizacji sytuacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ze strony Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia ‘Swoboda’ ”) to lektura obowiązkowa dla wszystkich zabierających głos w sprawie ukraińskiej. Background niezbędny, by skumać o co tam biega(-ło). Nie będę PT Czytelników zanudzać swoimi mniemaniami na temat wyszperanego artykułu, ani tym bardziej Ukrainy, bo jam nie partia, żebym mówiła innym, co mają myśleć;). Polecam przeczytanie zalinkowanego artykułu i samodzielne wyciągnięcie wniosków.
W/w lanie wody proszę mi wybaczyć. Jest ono wg obecnych wymogów niezbędne, by nie zdjęto nin. posta, jako zbyt krótkiego;).
 
Tu obiecany link:
 
 
 
W ogóle warto Ante portas przeglądnąć (kto ma czas). Tam nie tylko o Ukrainie piszą paszkwile;), ale i o świętej Matiuszce Rassiji pamiętają, sama czysta filozofia, panie dzieju, a włos się (bywa) jeży. Ale co będę truć. Si vis pacem Ante portas, czy jak to szło;)).

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  "jam nie partia, żebym mówiła innym, co mają myśleć;)"

  Oj tam, oj tam :-) Co kto myśli to w sumie nie istotne - ważne są fakty tzn prawda - a tę jednym spojrzeniem po mistrzowsku spenetrował Michalkiewicz - że w Polsce demonstracja trwa przez pół dnia a pod wieczór wszyscy się rozchodzą bo następnego dnia trzeba do roboty... no i posiał wątpliwość w moim sercu co do protestów na Majdanie stwierdzając, że ktoś to musi opłacać - no i po demokracji ;-DDDD
  Ja miałem je sam, bo jakoś nie mogłem dojść do tego jak można chcieć do UE gdy ta we wszystkim przeżywa różne kryzysy...
  A potem jeszcze mega całuśna prokurator Krymu też wyraziła się dobitnie o wywrotowcach ...

  Ukłony

  5*
 • THX
  I dziękuję za link - długaśne - zostawię na potem.
 • Veritas :-)
  "Si vis pacem Ante portas,"

  Ja ukułem coś innego:

  Amicus Plato, sed magnis amica.... in vino veritas ;-DDDD

  I moc jest z nami ;-D
 • @Jasiek 18:38:44
  Fajne:)).
  Tak, artykuł jest długi. Do poczytania w wolniejszej chwili. Ale wiesz, tym co mnie szczególnie zafrapowała jest sprawa uboczna. Otóż jest sobie taki gościu, ten p. Zapałowski, rozumie o co chodzi z tą Ukrainą, dobrze analizuje, wręcz na jego podstawie można (było) przewidzieć rozwój wydarzeń i... i nic. W przekaziorach królują eksperci od tegoiowego (pięknie pisuje o nich czasem nieoceniony Brixen), władzy doradza albo ktoś na poziomie tych ekspertów, albo w ogóle (automoderacja) i taki gościu się marnuje. Patrz, są u nas mądrzy ludzie, wystarczyłoby ich posłuchać. To nie, zawsze na wspak interesowi narodowemu. Jak to mówiłeś? Że Ci posiano wątpliwość w sercu...? O ocenie panamichelkiewiczowej, całuśnej prokurator, opłacaniu protestów i kryzysach w Unii...? Ta choroba jest widać szersza. I to nie Twoje serce jest chore:).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej