Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
170 postów 8924 komentarze

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Moje komentarze

 • @Hades 22:13:54
  A co jeśli się swego czasu powiadomiło, a odpowiednie władze nader starannie zmiotły rzecz całą pod dywan... Kogo mam zawiadamiać? P. Boga? Papieża? Obamę? Putina? Ufo? Hadesa? Skończ podstawówkę i potem średnią, dorośnij to pogadamy.
  Taki Pan odważny? To proszę się publicznie przedstawić;).
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 20:24:24
  Żeby być prowokatorem trzeba jednak mieć trochę inteligencji. O RODO i zakazie publikowania np. niektórych wyroków, o ochronie tajemnicy firmowej napisałam prawdę. O tym, że publikowanie tego jest karalne - też.
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @maro 19:55:39
  Z tą samorządową kasą - w sedno!
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 19:52:55
  "Nie wykładasz kwitów" Serio? Uważasz, że to net jest miejscem do "wykładania kwitów"? Nie prokuratura? Nie ma tajemnicy firmowej, RODO i paru innych przepisów?
  I drugie: serio mam deptać prawo, bo komuś się tak zachciewa?
  (retorycznie)
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 19:52:55
  Aha. Czyli dla Twoich zachceń mam się narazić na konsekwencje karne. Bo jak nie, to będę ****. Urocze.
  Oczywiście masz prawo myśleć sobie co tam chcesz. Nie znaczy to jednak, że masz rację;). Ale to nie mój problem.
  N.b. to symptomatyczne - ja uprzejmie i grzecznie, słowami powszechnie uważanymi za nieobraźliwe wyjawiam swoje zdanie (oraz powołuję się na okoliczności, które ukształtowały właśnie takie moje zdanie). W zamian otrzymuję "wiązankę":). Ale oczywyzda to ja jezdem tym złym, w dodatku "pisowcem";). Taaa...:)
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 19:29:45
  Mam. Ale ujawnianie/upublicznianie (np. w sieci) pewnego rodzaju dokumentów jest karalne. Więc nawet mając je, nie wolno mi ich ujawnić. I to kończy temat.
  Jeśli natomiast uważasz, że ktokolwiek został pomówiony, to złóż na mnie donos. Tłumaczyć się będę przed prokuratorem, a nie przed anonimem z netu:). Bez obrazy, nic osobistego, to zasada ogólna.
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 19:08:05
  A Ty co? Internetowy prokurator? Już im się przedawniło;).
  I nie, ja nie sieję pomówieniami. Ja mówię/piszę, co widziałam. I mam do tego prawo ("konstytucja" - modne słowo), a Ty nie masz obowiązku w to wierzyć. To wolny kraj:).
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 18:58:26
  PS, Tak, rodzaj sprzętu wybiera szpital (mniej więcej). Ale DOSTAWCĘ i/lub wykonawcę - już niekoniecznie. Przynajmniej tak było w czasach, gdy akurat zajmowałam się tymi sprawami. Nie wiem czy to reguła, czy nie. I czasem trochę wciska siłą;). Szpitale przyjmują to, na co akurat "orkiestra" zbiera, a nie czego najbardziej potrzebuje dany szpital, czy dana społeczność. Ale tu się nie czepiam, bo jednym z założeń orkiestry jest, że w danym roku nagłaśniają jakiś konkretny problem medyczny.
  Czasem też firmy robiąc sobie reklamę wciskają orkiestrze przestarzały kit (nie zakupy dokonywane przez orkiestrę, tylko dary od sponsorów). Pamiętam darowiznę ok. 10 pagerów w czasach, gdy był to już przeżytek. I potem obdarowani się z tym bujają. Ale tu wina "orkiestry" sprowadza się tylko i wyłącznie do tego, że pozwala sobie wciskać takie kity.
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 18:58:26
  Skąd wiem? Z dokumentów. I tak, też miałam na myśli CAŁOŚĆ. Tak, znam lepsze oferty i nie ja jedna. Zgłosić? To nic nie da. Sprawdzone.
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 18:47:09
  Plepleple. Mąż opatrznościowy by leczył przyczyny, A NIE skutki. I to wyczerpuje temat.
  A tego sprzętu, to wale nie jest "taka masa". Osobiście znam sprzęty, na których nalepki orkiestry naklejono pomimo tego, że sprzęt pochodził z normalnego szpitalnego zakupu. I zawzez są to albo sprzęty popularne (łóżka), albo te najdroższe (tomograf).
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Hades 18:40:35
  To MA znaczenie. W normalnej sytuacji szpital ogłasza przetarg na dostawę i serwis sprzętu. Tu tego nie ma, jest za to "przywiązanie chłopa do ziemi". A Orkiestra wcale nie wybiera najtańszych serwisantów...
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • A ja od samego początku pytam:
  Czy rzeczywiście nasza służba zdrowia ma AŻ TAKIE braki? To zamiast nadymać podejrzaną zbiórkę zmieńmy ustawę budżetową. Przecież, do cholery, po to płacimy podatki! Gdyby pan O. rzeczywiście chciał pomóc Polsce i Polakom, to by postawił TAKI WŁAŚNIE postulat. Wg mnie chodzi tu zatem o tresurę kolejnych pokoleń w duchu "państwo macie do d*, nie dba o was, potrzebujecie prywatnego opiekuna, bo sami sobie w tym państwie nie radzicie". Obawiam się, że trafiam w sedno.
  A co do "orkiestrowego" sprzętu w szpitalach, to autentyk: perpedyk do badania słuchu noworodków padł. Ja się uprzejmie pytam personelu, czy to może jest tylko koniec baterii, a nie awaria sprzętu. Personel blady z trwogi wypożycza ów perpedyk ze szpitala z sąsiedniego miasta (a tam co? dzieci nie muszą być badane?). Potem ktoś mądry wpada na myśl, że to jednak bateria. Pytam zatem personelu, czy trzeba im kupić taką baterię, bo widzę, że dla szpitala to jest problem. - Nie ma sprawy, kupię to aku, niech dzieciom służy. A nie, nie mogę im nawet tego kupić, bo jak zerwiemy plomby, wstawimy nową baterię, to sprzęt straci gwarancję. Dlatego ta prosta operacja musi być wykonana w autoryzowanym warsztacie. I z jednej strony - zerwanie plomb anihiluje gwarancję, z drugiej - wymiana baterii nie jest objęta gwarancją, więc trzeba serwisowi ZAPŁACIĆ. Zapłacić za czynność, którą był w stanie wykonać średnio kumaty cywil obecny akurat na trakcie noworodkowym. No i oczywiście trzeba zapłacić KONKRETNEMU serwisowi, z którym "Orkiestra" zawarła umowę. Tak, że ten z tą dobroczynnością orkiestry. Prawie jak "Dobra pani" - pamiętacie tę nowelę?;)
  Owsiak wielkim dobrodziejem jest! Kropka!
 • @Marylka Sztajer 17:56:03
  No też się zastanawiam. Bo Polska jest takim fenomenalnym krajem, że katolickie śluby i pogrzeby wchodzą tu w skład obowiązkowego folkloru lewackiego. I "tradycji". Ale to już odrębny temat.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 16:48:30
  Hmmm... mafiozo okantował mafię? Znaczy grabił nagarbliennoje. To by zatem był wybitny leninowiec! Swoją szosą ciekawe w jakim obrządku będzie pogrzeb. Choć nie, źle mówię. NIE ciekawi mnie to. Te Budynio-elegie na wszystkich serwisach wkurzają mnie po prostu.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 16:48:30
  To się trzyma kupy. Ale zawsze możliwy jest zwyczajny bardak, właściwy dla jasnogrodu, tj. obozu tych, którzy pogardzają wszystkim co dobre, piękne, prawdziwe, ludzkie i polskie. Ot, oni tak mają.
  Zresztą mówiąc prawdę, to swego czasu niewiele brakowało a też bym ruszyła z zastawą stołową na umiłowanego p.rezydenta "miasta" Pchlewa. Tj. p.rezydentowie tak mają, że bywają mocno alergizujacy. Ale czego nie zrobi katolik (bo ostatecznie ja nie zaciukałam tego tubylczego bandyty), to zrobi taki sobie nowoczesny, światły, europejski itd. N.b. jak swego czasu PO-wiec zaciukał PiS-owca, to nie było tej dętej histerii, marszów, czynów społecznych i żałoby narodowej. Jedno dobre: iwent z Budyniem przykrył dziki. Choć tyle. Trzeba jednak cały czas mówić prawdę, żeby nie zrobili z niego śfieckiego śfiętego, tfu. - Te tramwaje, to on był nazwał imionami SSmanów, czy tylko zwykłych hitlerowców i in. Szkopów? Wojsko z Westerplatte, też on wywalił, czy ktoś wyżej to był? Tych imigwałtów w końcu przyjął, czy tylko pyszczył o tym? Ta rada doradcza, zawierająca w swym łonie imigrantów różnego chowu wciąż działa?
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • PS
  Gwiazdki się nie chcą dać wbić.
  Żałoba narodowa a hejt
 • I tak właśnie
  by to rozumiano w normalnym kraju, w normalnych układach. A tu jeszcze samolot rządowy, bo pani małżonki pewno nie stać na bilet powrotny czy na aerotaxi. A tymczasem inni Polacy w podobnie dramatycznych sytuacjach nie są wożeni rządowym taborem. Ani nie mają innej pomocy.
  Co więcej, w normalnym kraju już by się toczyło postępowanie (na razie wyjaśniające) przeciwko organizatorowi imprezy (że źle ją zakwalifikował formalnie, co ma swoje skutki prawne, że nie dopilnował bezpieczeństwa). Bo to wszak organizator odpowiada... A u nas zamiast w/w racjonalnych kroków, robi się świeckiego świętego z pana o dziwnych, bywało, zagrywkach*. I ani słowa o przesłuchaniu organizatora...

  * Smutną ironią jest fakt, że człowiek zamordowany przez nożownika wcześniej wiele razy usiłował sprowadzić do swego miasta duży kontyngent imigwałtów (dla których nożownictwo jest częścią kultury)...

  No nic, za zmarłego i rodzinę się pomodliłam, tyle mogę. Jednak niech emocje wywołane tragicznym wydarzeniem nie wyłączą nam rozumu...
  Żałoba narodowa a hejt
 • @gnago 22:33:09
  Jarzymy fagi. Nawet osobiście miałam przyjemność, ale nie w Polsce. Oooo nie. W Polsce albowiem fagi są tak racjonowane i strzeżone (pewno po to, żeby plebs nie miał za dużego dostępu) jak jakaś medycyna kosmiczna, Graal, czy cuś.
  Szczepić, nie szczepić...dyskutować warto
 • @sigma 19:35:40
  No i tego… Chińska mówisz… W dobie Chińcyków szpiegujących nas (wyzywali nas nieładnie i żeśmy to niby taki se kraik bez znaczenia, co jednakowoż nie przeszkadza im w tym nijakim kraiku szpiegować), to ja bym istotnie wolała Mme na stanowisku chińskiej cyszorowej, niż jakoś odwrotnie. Swoją szosą, czy wyznawcy zabobonów o kapitale „nieposiadającym narodowości”, o globalnej gospodarce i temu podobnych basłamuctwach, serio wierzą w to, że firmy zajmują się tylko i wyłącznie gospodarką, rozwojem, pomnażaniem kapitału (czy tam czegokolwiek w co oni wierzą)?? Że owe „globalne” firmy są tylko i wyłącznie globalne, że nie grabią do siebie, na swoje państwowe lub narodowe podwórko? Serio, takie gupie te konsliby?! I une majom rzondzić?! I od tego ma być dobrze?!?!?! To tak jakby salmonelli pozwolić rządzić w jelicie. Albo prątkowi w płucach.
  A jak już mowa o kapitale, to czy niedawno zmarły p.rezydent nie był związany z AmberGold, czy tylko mnie się mąci w głowie? W każdym razie nie było to seryjne samobójstwo. Ale co się będziem zastanawiać. Najpierw poczekajmy i zobaczymy co nam tam merdia do wierzenia podadzą.

  A co do "Od nagłej, a niespodziewanej śmierci. Zachowaj nas, Panie. My, grzeszni, Ciebie, Boga prosimy.", to AMEN.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Gryzelda w skupieniu patrzyła,
  jak Martwa Wisła niosła kolejne martwe ciało. Pamiętała (Gryzelda) Wisłę martwą parę miesięcy temu - w maju ub. roku, gdy ścieki z gdańskiej(?) oczyszczalni leciały do Zatoki "Na ostro" a władziów miasta to nie ruszało. Pamiętała też usuwanie flag polskich i wieszanie unijnych. I chyba też była jakaś hopa z niemiecką imprezą a zakazem polskiej? No i ustawiczne zaprosiny dla imigwałtów i nożowników...
  Z powagą odprowadzała wzrokiem płynące zwłoki. I się zatrwożyła. A zatrwożyła się na tle: jak Budyń odszedł na wieczny wynajem wszystkich mieszkań, to zważywszy okoliczności, merdia zrobią go tera świeckim świętym. Skutkiem czego ogłupione lemingi polecą po linii i na następcę wybiorą jeszcze większego antypolaka.
  Tak, że ten. Chińskie przysłowie - siądź nad rzeką i patrz jak płyną ciała wrogów. Ale też chińska opowieść o tym człeku, co to kobyła mu uciekła, syn nogę złamał, a co by się nie działo on filozoficznie i retorycznie zapytywał "czy to dobrze, czy to źle, któż to wie".
  Śniegi topniały. Rzeki groziły wezbraniem. Strach się bać, co jeszcze przyniosą...
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej