Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
165 postów 8661 komentarzy

bez kropki

bez kropki - Zwyczajnie. Po ziemi:). Na prosty chłopski rozum baby:). [Grafika pochodzi z galerii obrazów Aleksandra Horopa www.horopgaleria.bloog.pl (za zgodą Autora)]

Moje komentarze

 • @KOSSOBOR 00:26:39
  Bez przesady z tą maską. Osoba, która maluje przezroczyste i półprzezroczyste szkło (z połyskiem) nie może mieć problemu z zagadkami w świecie materii. Tj. ktoś, kto za pomocą związków nieorganicznych i kawałka włosia na patyku potrafi takie rzeczy, nie może być analfabetą w świecie materii oraz posługiwania się nią;). Co rzekłszy Gryzia wskoczyła do kołowrotka. Ona umiała tylko napędzać elektryczność normalnowoltową do zameczku. - Prąd się sam nie zrobi.
  A co do Banacha i robali, to... Dla mnie symptomatyczne było (i jest!) szkopskie rzekomo pragmatyczne i techniczne podejście do świata, ludzi i podibja... eeee, tego, znaczy się zjednoczonej Europy. Geniusza na karmiciela robactwa. To trzeba być Szkopem. Bo Sowiety, to załatwiali prosto - posyłając wsiech do piachu. Ale Szkopy nie. Szkopy musieli jeszcze z tymi robalami. Tfu. To ja już lepiej zakończę ten temat i wrócę do kołowrotka.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Marylka Sztajer 11:05:22
  To te fale elektromagnetyczne tak działają:) Ale słuchaj się pandoktora i nie czytaj za dużo. - Przecież już wszystko wiesz:) Jak sowa:). [Nie nie TEN Sowa;)).]
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Marylka Sztajer 19:32:13
  Próbować można. Jednakowoż takie siąsiaduje, to przeważnie zamiast "Banach" słyszą "banał" i tak im się jednym uchem wylewa, co drugim wpadło, a pomiędzy nic nie zostaje. (A powiedzieć takiej, że Lwów to polskie miasto, to już anatema, alergia i w ogóle amnezja i "be".) Ale może powietrze, ziemia czy jaki inszy eter przyjmie falę elektromagnetyczną niosącą wieść o Banachu. Zawszeć pociecha.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Ywzan Zeb 18:52:02
  I to jest dowód na to, że humaniści (o chu...manistach nie wspominając) powinni się trzymać z dala od projektowania. Mój samochód ma skończone 23 lata, dopiero jest na etapie wykańczania go (tj. jeszcze może ze dwa lata pojeździ a potem albo go sprzedam hobbystom, albo zepchnę z urwiska i będę patrzeć jak leci, tylko gdzie ja znajdę odpowiednio wysokie urwisko). Bo to był schyłek epoki, kiedy samochody projektowali inżynierowie. To dowód na to, że każdy powinien pilnować swego podwórka, pilnuj szewcze kopyta, czy jak to szło;). Czy cuś.
  Weź mnie Zebu nie denerwuj, bo przestanę podstumęt polerować i głowę Poety liściem bobkowem maić!
  A samo użycie matematyki też o niczym nie decyduje. Jak przyrodnik zgadzam się na określenie "królowa nauk" Jedynie z kurtuazji. Bo to tylko narzędzie. Trochę tylko bardziej skomplikowane niż młotek albo lutownica!!! (Lutować kiedyś potrafiłam, teraz bym sobie musiała długo przypominać i poćwiczyć, a moja mama potrafiła nawet spawać!!!)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • I bardzo dobrze. Ale
  Ale kiedy jakiś protest przeciwko budowie meczetu i osiedla dla muzułmanów na Reducie? Coś chyba o czym czytałam gdzieś w internetach.
  ZAPROSZENIE na Redutę Ordona
 • @KOSSOBOR 00:40:58
  Tak sobie myślę, że na Banacha i szerzenie oświaty zawsze jest czas i okoliczności. Nawet nie w porę. Zawsze. Jak nie na dorobek intelektualny, to chociaż na ten jego czek (to był Banach??). Napiszę, bo może nie każdy wie. Otóż przed wojną Hamerykany chciały se kupić jednego z naszych matematyków (paczPani, kapitalisty, a wiedziały, że bez "bezproduktywnej nauki" ani rusz). No i przyjechał do matematyka jakiś VIP od Merykunów. I wręcza mu czek ze słowami, że "tu jest jedynka i po niej se pan psor może dopisać tyle zer ile se tylko zamarzy". A matematyk na to coś w ten sens, że nie ma na świecie liczby, za którą by można sprzedać Polskę. (To gupek, nie?)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @tadman 14:19:59
  Dzisiaj to by go zakrakali, że finanse i ma być tanio. Kiedyś wszystko projektowali inżynierowie, dziś księgowi i nie jest to tylko polska przypadłość. W obrazkach, które mi przedstawiali tzw. świadkowie epoki widzę coś takiego, że II RP miała odwagę dawania szansy wybitnym jednostkom. Mniejsza była o finanse, ważne, by miał swobodę kształcenia, działania. No i jakoś to szło.
  Miały przodki wizje - chciały telewizję,
  Lecz ich wyzwolili,
  dyli na badyli - odpowiadało echo piosence Józka.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 22:03:07
  A wcześniej lepiej było nie pytać o laptopa, (pierwszy komputer osobisty). I właśnie to, ta różnica między "a wtedy zrobiliśmy to" a "lepiej nie pytać o..." dobrze pokazuje poziom suwerenności. Ćwiczę to właśnie osobiście. Był sobie jeden taki człowiek. Chciałam o nim napisać. Żeby napisać trzeba się czegoś dowiedzieć. Świadkowie wymierają, nie wiedzą za wiele (peerelowska kultura "lepiej nie pytać"), dokumentów brak. Nawet (a może zwłaszcza) w CAW. Formalnie człowieka nie było. A przecież był. Tj. w II RP był, potem się zbył. Jak z człowiekiem, tak z państwem. Dobra, lepiej kończę, bo za dużo zrzędzę. Pewno to przez deszcz.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 12:56:11
  PS ja po prostu mam alergię na kolejne oficjalne wersje naszej najnowszej historii. A już to że nasi "kawalerią na czołgi szarżowali z szablą w dłoni", to wywołuje u mnie pianę na pysku. Dlatego proszę o zrozumienie. Przy okazji przepraszam, jeśli uraziłam.
  Wracając do sprawy: teksty źródłowe, cenne same w sobie, wydawane/publikowane po ok. 70-ciu latach wymagają niestety korekt czy objaśnień. Bo język się zmienia i dzisiejsi ludzie czytając stary tekst mogą rozumieć coś całkiem innego niż autor przed laty. - Głównie o to mi chodziło w powyższej dyskusji. Wiem, że to wymaga ogromu pracy. A wiem to... z własnego doświadczenia (przy okazji publikacji tekstów "świadków z epoki").
  Początek września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Almanzor 11:23:00
  Jakby tu delikatnie... Co to jest "kawaleria", czym i jak walczyła, to coś tam wiem. Od tzw. świadka z epoki. Nie prosiłam o naukę, lecz o wyjaśnienie odnośnie zdania z w/w książki, które leci "kawaleria polska szarżowała". Jakąś tam definicję szarży (czasownik, nie rzeczownik) też znam. No chyba, że uznamy, że motocyklem czy czołgiem też można szarżować, a kawaleria może też być i powietrzna. Chodziło mi o to, że wobec fałszerstw narosłych wokół II wojny trzeba pewne rzeczy prostować, ustalać ponad wszelką wątpliwość. Język też się zmienia i ten naturalny proces może też być (niewinną) przyczyną przekłamań/przeinaczeń/niedorozumień. Tym bardziej więc potrzebne być mogą objaśnienia.
  Co do bolszewików i drugiego frontu, to się cieszę że Pan przyznaje, że ten drugi front istniał. Kij z tym, czy tam była walka, czy nie (tj. chwilowo odpuszczam to zagadnienie, acz jestem w tym momencie niezbyt elegancka wobec osób, które na owym froncie jednak walczyły. Mniejsza ze mną).
  Wracając do mego wywodu: z chwilą otwarcia drugiego frontu, zgodnie ze sztuką wojenną NALEŻAŁO nie palić se w łeb, tylko wyprowadzać wojska, przegrupować itd, ale to już całkiem odrębna historia. Tak samo jak to, kto wyprowadzał, a kto coś tam coś tam z tymi przysłowiowymi Zaliszczykami.
  Początek września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Marylka Sztajer 15:18:21
  ...taaaak... Wiele z tych osób warto, żeby pośrednio poznali też ci młodsi. Stąd moja próba namówienia ludzi na przeczytanie "Wspomnień" Steinhausa. To (oprócz Dzienników "Kisiela") powinno być lekturą szkolną, czy coś. No, ale nie będzie. Niech więc będzie obowiązkową pozycją samokształcenia. Ja na te "Wspomnienia" trafiłam dopiero niedawno (zachęcana do nich byłam kilka lat temu). W sumie nie ma tam nic, czego bym nie wiedziała, ALE walory literacko-życiowo-historyczne są takie, że każda minuta nad tą książką była spożytkowana DOBRZE:).
  Matematyk dla humanistów
 • @KOSSOBOR 00:40:58
  Ten lwowski wybuch matematyki (fakt, że grunt był na to gotowy już wcześniej) postrzegam jako część fenomenu II RP. W innych dziedzinach też wtedy mieli inne podobne "wybuchy". Niedawno gdzieś czytałam, że pod koniec sierpnia 1939 r. przeprowadzilim 1szą próbę transmisji TV. Był plan, żeby stałe transmisje/audycje rozpocząć w 1940 r. Nasi matematycy także ci od Enigmy... Początki zdjęć lotniczych i fotogrametrii... W blokach wybudowanych dla robotników COP do dziś ludzie mieszkają... I parę innych rzeczy...
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 00:45:08
  ... no cóż... Czasem to rzeczywiście ręce opadają na wzięte z życia obrazki typu "miałeś chamie złote coś tam, zostało ci ptasie łajno".
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @lorenco 22:09:27
  "Niesława tym, którzy uciekli przez Zaleszczyki" Zależy którym. Bo zasadniczo wojny na dwa fronty wygrać się nie da, co wiadomo od starożytności po dzień dzisiejszy. W takiej sytuacji (to też kanon sztuki wojennej) dowódca wycofuje wojsko "z kleszczy", przesuwa je na sojuszniczy teren, tam przegrupowuje i przystępuje do dalszych działań. To właśnie zrobiła nasza armia.
  Początek września 1939 w relacji mojego Wujka
 • CIekawe.
  Ale to w końcu szarżowała (ta kawaleria na szkopskie czołgi), czy to tylko wymysł niemieckiej propagandy??
  Początek września 1939 w relacji mojego Wujka
 • @Marylka Sztajer 20:30:05
  Pogratulować znajomości:).
  Matematyk dla humanistów
 • @Jasiek 16:26:42
  A to nie moja wina. To Steinhaus! Co ja poradze, ze jego opisy demokracji przywiezionej na tankach pasuja jak ulal do staliniatek i ich obecnych wybrykow.
  Matematyk dla humanistów
 • @Arjanek 15:53:41
  Steinhaus tez zyd;). A ziec nie rodzina. Ponadto nikt se zieciow nie wybiera. To zreszta sa juz zupełnie inne tematy. Ja tylko chcialam polecic wartosciowa lekture historyczna. Opinie niech sobie PT Czytelnicy wyrabiaja sami - ja nie jestem Wiodacym Tytulem Prasowym (copyright by Marcin Brixen), zebym mowila ludziom co maja myslec;).
  Matematyk dla humanistów
 • Gryzia tkwiła w spilnie i wakacyjnych lekturach.
  Matematyk Steinhaus Hugo,
  żył ciekawie oraz długo.
  Napisał wspomnienia
  nie do przecenienia,
  dawajcie więc tu go.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 16:06:36
  " Ale nie Z TYM nienachalnym towarzystwem!" Mme nie z TYM, ale Gryzi - wszystko jedno. Gdy o 21.30 jest nadal 30 C w cieniu;), to już naprawdę jest człeku i śwince morskiej wszystko jedno. A że oprócz tego nie mam pewności czy (przepraszam a brzydkie słowo) mechanik samochodowy nie zepsuł mi skrzyni biegów, to teeeego...
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej